Kanarki.net.pl - Forum tematyczne poświęcone drobnym ptakom egzotycznym.

Pełna wersja: Zeus i kasztanka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Powoli moscimy :-)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.]
To będą, jajka niech się tylko samczyk sprawdzi.
(17-03-2017, 18:02)wojtek12l napisał(a): [ -> ]To będą, jajka niech się tylko samczyk sprawdzi.

Dzisiaj na spróbowanie go do niej wpuscilam i odrazu zabrał się do roboty, więc go zostawiłam. I teraz ona mości, Zeus przylatuje chce coś tam poprawić i dostaje od Kasztanki w dziub. Tylko teraz nie wiem kiedy mogę się spodziewać jajek.
(17-03-2017, 18:18)Patrycja napisał(a): [ -> ]Tylko teraz nie wiem kiedy mogę się spodziewać jajek.

Pati nie ma na to teguły u mnie Zorza pierwszym razem złożyła jajko po 3 dniach od pierwszej kopulacji, teraz dopiero w 6 dniu.
A Pandora dostaje samca 5 dzień i poza tym, że od wtorku siedzi w gnieździe, jajek ni ma.

Wg książek to jest 3-6 dni, ale pytałam znajomego hodowcy, to powiedział, że może być i dłużej.

Ale może WOJTEK potwierdzi lub zaprzeczy mojej wiedzy Smile
(17-03-2017, 18:45)MałaMi79 napisał(a): [ -> ]
(17-03-2017, 18:18)Patrycja napisał(a): [ -> ]Tylko teraz nie wiem kiedy mogę się spodziewać jajek.

Pati nie ma na to teguły u mnie Zorza pierwszym razem złożyła jajko po 3 dniach od pierwszej kopulacji, teraz dopiero w 6 dniu.
A Pandora dostaje samca 5 dzień i poza tym, że od wtorku siedzi w gnieździe, jajek ni ma.

Wg książek to jest 3-6 dni, ale pytałam znajomego hodowcy, to powiedział, że może być i dłużej.

Ale może WOJTEK potwierdzi lub zaprzeczy mojej wiedzy Smile

Tu na forum było napisanie że od 1 do 10 dni ale tak czytając właśnie wasze wątki widziałam że to jakoś wam szybciej..zobaczymy czy wogole Zeus pokrył kasztanke skutecznie. Bo jak do tej pory udało mi się tylko przy uważyć jak dwa razy doszło do kopulacji.
one to czasem tak robią, że nie jeden hodowca nie widzi Smile
Madziu, jak ja bym śmiał Ci zaprzeczyć jak jeszcze dobrze piszesz.
(17-03-2017, 19:37)wojtek12l napisał(a): [ -> ]Madziu, jak ja bym śmiał Ci zaprzeczyć jak jeszcze dobrze piszesz.

Dzięki Wojtuś Wink
Dostała dobrze papu i od razu nabrała ochoty dobry znak trzeba dołożyć materiał do ścielenia gniazda
(18-03-2017, 06:19)MagdaRoslaniec napisał(a): [ -> ]Dostała dobrze papu i od razu nabrała ochoty dobry znak trzeba dołożyć materiał do ścielenia gniazda

Materiału na gniazdo ma sporo, bo jej dałam aż w nadmiarze tylko porozrzucala po całej klatce. Są się zdziwilam że tak szybko ale zobaczymy co z tego wyjdzie mam nadzieję że doczekam się przychowku, bo nie byłam pewna czy samica jest gotowa u dalej nie jestem bo niby Kuba popiskuje jak jakiś pisklak ale od samca ucieka ale właśnie Zeusowi udało się ją pokryć wczoraj dwa razy i dzisiaj znów było jak do tej pory dwa razy. A ja mam trochę spokoju od Zeusa śpiewu, bo śpiewa tylko jak z samicą kopuluje hehe
No to tylko czekać jajeczek Cool
Ja wiem że kobieta zmienna jest ale no żeby tak. Na początku Kasztanka domagała się od Zeusa karmienia, poposkiwala przy nim a od wczoraj gania go po całej klatce, atakuje go bez powodu bo siedzi na tym patyku ci nie trzeba więc cóż trzeba było Zeusa przenieść do drugiej klatki, że a teraz ta ma gdzieś gniazdo nawołuje samca i próbuje za wszelką cenę przedostać do Zeusa mimo że go nie widzi.
Patrycja, nie zabieraj samca, oni się muszą dotrzeć.
Moja Pandora siedzi na gnieździe, jajek jeszcze nie ma a waliła Hektora ile wlazło, więc zmieniłam jej samca dzisiaj i teraz siedzi z Zeusem i też go tłucze aż pióra lecą. Ale to podobno normalne, więc zapowiedziałam jej, że będą siedzieć razem aż jajka się pokażą Smile
(20-03-2017, 16:13)MałaMi79 napisał(a): [ -> ]Patrycja, nie zabieraj samca, oni się muszą dotrzeć.
Moja Pandora siedzi na gnieździe, jajek jeszcze nie ma a waliła Hektora ile wlazło, więc zmieniłam jej samca dzisiaj i teraz siedzi z Zeusem i też go tłucze aż pióra lecą. Ale to podobno normalne, więc zapowiedziałam jej, że będą siedzieć razem aż jajka się pokażą Smile

Kasztanka jeszcze nie zasiadla do gniazda cały czas je robi i zmienia koncepcje aż teraz ja musiałam jej popsuć bo ma tyle materiały a musiała pietruszkę i ziarno tam wepchac. A ta go tak tlucze że biedny Zeus nawet zjeść nie może bo mu na to nie pozwala. Ale jak mówisz że tak musi być to zaraz do niej pójdzie może chwilowa rozlaka jej dobrze zrobi.
Tak mi powiedziano, że póki krew się nie leje, nie ma co ingerować. A ja swoim zawsze samca daję w trakcie budowy gniazda. Jak już zatwierdzi koncepcję ostateczną, to zasiądzie Smile
(20-03-2017, 16:30)MałaMi79 napisał(a): [ -> ]Tak mi powiedziano, że póki krew się nie leje, nie ma co ingerować. A ja swoim zawsze samca daję w trakcie budowy gniazda. Jak już zatwierdzi koncepcję ostateczną, to zasiądzie Smile

A budowa gniazda samicę męczy bo zauważyłam że od trzech dni od rana buduje gniazdo ale już o ok 17 siedzi na patyku na jednej nodze i Kuba i wyglada tak jak by miała zaraz iść spać?
Jak tam idzie parce lęgowanie ?
(22-03-2017, 20:20)MałaMi79 napisał(a): [ -> ]Jak tam idzie parce lęgowanie ?

Samica zakończyła w końcu budowę gniazda. Kiedy jej już z klatki zabrać materiał na gniazdo? Dzisiaj z trzy razy sama zachęcała samca do kopulacji. Więc dalej czekam na jajka, może niedługo je wkońcu zniesie.
(22-03-2017, 20:45)Patrycja napisał(a): [ -> ]
(22-03-2017, 20:20)MałaMi79 napisał(a): [ -> ]Jak tam idzie parce lęgowanie ?

Samica zakończyła w końcu budowę gniazda. Kiedy jej już z klatki zabrać materiał na gniazdo? Dzisiaj z trzy razy sama zachęcała samca do kopulacji. Więc dalej czekam na jajka, może niedługo je wkońcu zniesie.

Materiał zabierasz jak złoży ostatnie jajko.
A o to arcydzieło Kasztanki :-)
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18