Kanarki.net.pl - Forum tematyczne poświęcone drobnym ptakom egzotycznym.

Pełna wersja: Mieszanki ziaren i dodatki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Hej, jakie gotowe mieszanki polecacie i co do nich dodajecie? U nas królują deli nature i versele-laga. Polecacie inne firmy np z wloch?

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka
Deli są bardzo dobre. Można dopasować karmę do indywidualnych potrzeb.
Można również samodzielnie robić mieszanki najodpowiedniejsze dla swoich ptaków. Ziarno jest łatwo dostępne w sklepach dla gołębiarzy i lokalnych producentów pasz. Taka karma będzie kilkukrotnie tańsza od kupionej u wiodącego producenta a tak samo dobra.
Osobiście odradzam Dako-Art, jakość okropna, stęchłe ziarno, łatwiej otruć niż nakarmić ptaki. Trafiła do śmieci, bo bałam się wysypać wróblom.
Jak dasz dobre proporcje to rzeczywiście można samemu się bawić w mieszanie. Dla wygodniejszych rzeczywiście najlepsza wersele albo deli. Deli nature jest fajna, bo jest duży wybór z wielu rodzajów mieszanek
Ja stosuje karmy i nie tylko z deli nature, mam w pobliżu sklep dla gołębiarzy gdzie karmę z deli sprzedają na kilogramy. wychodzi to o wiele taniej bo sklepach zoologicznych opakowanie karmy z deli ok 25 zł za niecały kg a w gołębiarskim 4 zł za kg...jest różnica nie?? mnie szczęka opadła Big Grin
Właśnie o tym pisałam, można poszukać w okolicy sklep/hurtownię/paszarnię z ziarnem na kg i tam się zaopatrywać. Sądzę, że znalezienie informacji jak powinna być skomponowana mieszanka nie jest specjalnie trudne. Do tego łatwo można wyeliminować ziarna nie lubiane przez ptaki, które się wyrzuca, a wzbogacić o sezonowe dodatki.
U mnie króluje Deli Nature 58 z dodatkiem 93. W kiełkach rzepik, kanar i murzynek, ptaki wcinają, zona też Smile
VL strasznie duzo zostawiały, wiec mysle, że nie jest to optymalne dla gustu moich "cfaniakuf"
58 to nie kanarkowa mieszanka. Jest dla nich odpowiednia? Deli nature chyba u nas jest najpopularniejszy i dzieki temu w popularnych sklepach ziarenka sa świeże.

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka
tak, 58 to bardziej czyże szczygły, ale kanarki bardzo chętnie ją wcinają i mają nieco większą różnorodność w mieszance. Dodatkowo mają nasiona roślin łąkowych, więc może to jeszcze je zachęca.
Ma ktoś z Was doświadczenie z mieszanką dla kanarków do kiełkowania
VERSELE LAGA PRESTIGE - GERMINATION SEED FOR CANARY - 20 kg
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.]

Tylko,ze u mnie w tym samym opakowaniu,przeglądając internet jest  [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.]
a to jest podstawowa mieszanka  Dodgy
do kiełkowania przeznaczona jest ta   [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.]
Ciekawy jestem czy ktoś próbował ich,ja do tej pory kupuję na wagę będąc na tutejszym handelku,ale zastanawiam się może nad kupnem czegoś być może lepszego
Pozdrawiam
Ostatnio kupiłam na tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.] jestem zadowolona. Kiełkuje ładnie, w składzie nie ma konopii i sorgo, te nasiona podobno do kiełkowania się nie nadają.
Wcześniej brałam u Pani Justyny zawsze DN do kiełkowania [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.] ale tam w składzie jest : sorgo i konopie.

Konopie, przy kiełkowaniu wydzielają glikozyd cyjanogenny.
Kiełki sorga mają 240 mg/100g diuryny.
Trzeba również uważać na kiełki lnu, ten ma jeszcze więcej bo 900mg/100g linamaryny.
W jednym z artykułów wyczytałam, że im wyższe PH, tym wyższy jest poziom glikozydu cyjanogennego.

Dlatego przestraszyłam się i kupiłam inną mieszankę do kiełkowania, firmy VL.
Czasami kiełkuję sam murzynek, albo rzepik - kanarki są zadowolone.

Link, który podałeś (ten ostatni) to chyba ta sama mieszanka z VL, tylko strona opakowania z tyłu ? tak mi się zdaje ?
No właśnie,zdaje mi się,że to będzie ta co w Polsce ..
Do tej pory kupuję tu mieszankę luzem ,dobra -nie narzekam,ale przy tej ilości ptaków co mam,warto chyba kupić worek większy,gdyż często podaję kiełki.
Murzynek ,rzepik kiedyś bardzo często,mieszanki to zacząłem podawać w sumie od niedawna,stąd też moje zapytanie.
Taką mieszankę obecnie podaję..konopi i sorga w niej na pewno nie ma  Smile
A Quiko proponuje takie zestawy:

Dla kanarków do kiełkowania:
43220 (20kg)
43205 (5kg)
43201 (1kg)
rzepik ciemny; murzynek kiełkujący; fasolka mung;
Dla kanarków mozaikowych do kiełkowania bez rzepiku SPECIAL:
43320 (20kg)
43305 (5kg)
43301 (1kg)
murzynek; cykoria; proso srebrne; proso plata; kanar; dari; milo; pszenica; fasolka mung;
Dla kanarków do kiełkowania SPECIAL:
43420 (20kg)
43409 (9kg)
43405 (5kg)
43401 (1kg)
rzepik ciemny; murzynek; proso czerwone; kardi; dari; fasolka mung; gryka;

Sam niestety podaję samoróbkę czyli 60% rzepiku, 20% kanaru i 20% murzynka, skład uzależniony od mojego Wielkiego Ptaka, czyli żony Tongue
1218omd Twoja mieszanka wygląda identycznie, jak ta z VL do której link podałam.
Moja kanarki, za bardzo z tych mieszanek nie jedzą fasoli mung.
Czasami kiełkowałam karmę podstawową, ładnie ją zjadały.
Trzeba sobie policzyć, co bardziej się opłaca ? Przy dużej ilości ptaków, ma to znaczenie. Można samemu komponować mieszanki, tak jak robi Simone.
(08-07-2015, 11:09)SylwiaM. napisał(a): [ -> ]1218omd Twoja mieszanka wygląda identycznie, jak ta z VL do której link podałam.
Moja kanarki, za bardzo z tych mieszanek nie jedzą fasoli mung.
Czasami kiełkowałam karmę podstawową, ładnie ją zjadały.
Trzeba sobie policzyć, co bardziej się opłaca ? Przy dużej ilości ptaków, ma to znaczenie. Można samemu komponować mieszanki, tak jak robi Simone.

Sylwia,ja mieszkam w Holandii ,Simone w Polsce ,tu jest taki bałagan,takie oszustwo ,ze Wam się w pale nie mieści Exclamation
Luzem ciężko kupować,bo mozna trafić na stare,popsute ziarno a przy kupnie np.20 kg murzynka(jak trafie popsuty) to finansowo się nie opłaca.Ponadto..mole Exclamation ,jak trafią z ziarnem do mieszkania tj .duży problem Confused
Dlatego chciałbym się zdecydować na kupno 20kg paczki z pewnej firmy i własnie poczytałem i chciałbym może się skusić na kupno tej z VERSELE LAGA ,po to pytam o opinie na tutejszym forum.
Jak mieszkałem w Polsce ,to wiedziałem,gdzie -co kupić,tu inny rynek,inni ludzie,zdecydowanie lepsze zakupy można zrobić w Polsce
Ps tu mając np.syfa,rzeżączkę mozesz pracować w sklepie spożywczym,w hurtowni drobiu itd...nie ma takie czegoś jak książeczka zdrowia Exclamation
syf-kiła-mogiła ..holendrzy z natury to brudasy,nie wiedzą,że wchodząc do domu wkłada się kapcie...ech dużo by pisać Big Grin
Pozdrawiam
a Quiko nie da się kupić? Powinno chyba być łatwiej jak u nas, nawet katalog flamandzki mają na stronie. Mają też w ofercie poszczególne ziarna.
No to ładny syf maja. Ja ładowałam czasem bułki gołymi rękoma w Polomarkecie (robiłam kiedyś w wakacje) ale chociaż miałam zaświadczenie że patyczek w dupce niczego nie wykazał Big GrinBig GrinBig Grin
1218omd, w Twoim przypadku lepiej mieszankę kupić. Mieliśmy Versele, nie pamiętam jaka dokładnie, dobra była.
W Polsce, też można trafić na takie mieszanki, które mają mole, albo stare ziarna, które nie kiełkują.
Dlatego, teraz kupuję te gotowe, to sprawdzona firma, spokojnie możesz brać.
20 kg ? trochę dużo, nie ma w mniejszych workach ?
Myślałam, że w Holandii jest większy porządek, niż u nas.
Miło słyszeć, że w Polsce jest lepiej Smile
Znam kilkunastu holendrów, ornitologów w większości, i nie zauważyłam jakiś odstępstw od normy, oprócz tego, że zapaleńcyWink Ale widać trafili mi się tacy bardziej porządniSmile
a zobaczcie taką hurtownie z ziarnami i dodatkami [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać linki. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.]
Widziałem to ogłoszenie i właśnie zastanawiam się nad zakupem, żeby przynajmniej wypróbować czy ptaki dobtze jedzą ziarno. Stosuje Deli Nature ale myślę nad czymś tańszym. Mój znajomy kupował na kilogramy karmę dla kanarków w sąsiednim mieście, nie był to markowy pokarm ale ptaki zjadały wszystko doszczętnie Smile i bardzo tani.
Stron: 1 2 3